SZÓSTY DZIEŃ FESTIWALU. ŚRODA NA WATCH DOCS!

Psychodeliki w Polsce i debata o obrońcach praw człowieka w Rosji. Zapraszamy Was na ostatnie debaty 19. edycji Międzynarodowego Festiwalu WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

„Wyzwolenie” - to jeden z najpopularniejszych filmów tegorocznej edycji WATCH DOCS. W środę o 18:00 w U-jazdowski Laboratorium będziecie mieli kolejną i ostatnią okazję, by zobaczyć ten dokument na dużym ekranie. To opowieść o weteranach amerykańskiej armii, którzy w radzeniu sobie z syndromem stresu pourazowego sięgają po ayahuaskę. Po projekcji odbędzie się debata PSYCHODELIKI: POLSKA PERSPEKTYWA, w której wezmą udział: Agnieszka Sieniawska, przewodnicząca Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej, Kamil Sipowicz, filozof, hobbysta i entuzjasta, Maciej Lorenc, autor książki "Czy psychodeliki uratują świat?", Norbert Jamróz, psycholog. Rozmowę poprowadzi Piotr Pacewicz, redaktor naczelny portalu oko.press.

Również w środę o 18:00 w Centrum Zielna będziemy rozmawiać o Rosji i obrońcach praw człowieka w tym kraju. W dyskusji: ZA POWODZENIE NASZEJ BEZNADZIEJNEJ SPRAWY! OBROŃCY PRAW CZŁOWIEKA W ROSJI udział wezmą: Aleksiej Makarow (Memoriał), Jekaterina Selezniowa (OWD-info), Anna Dobrowolska (Teatr.doc, Memoriał), Danuta Przywara (Helsińska Fundacja Praw Człowieka), Zbigniew Gluza (Ośrodek Karta). Moderator: Marek Radziwon.

 

Środa to również okazja, by w kinie zobaczyć głośmy dokument Łukasza Czajki „O zwierzętach i ludziach” (Kino Muranów, 17:45). To niezwykła próba przedstawienia znanej niektórym widzom dramatycznej historii małżeństwa Żabińskich. Wysiłek włożony przez opiekunów warszawskiego zoo w ratowanie Żydów podczas II wojny światowej przybliżył już publiczności w 2017 roku hollywoodzki film “Azyl”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu.