TRAILER

Reguły gry

95' 2019 USA reżyseria: Michael Barnett zdjęcia: Turner Jumonville montaż: Michael Mahaffie, Amanda Griffin produkcja: Superfilms!

Jakie będą reguły gry dla Sarah, Andrayi i Macka, transpłciowych amerykańskich nastolatków marzących o karierze w sporcie?

Sport jest prawdziwą pasją trojga nastoletnich bohaterów filmu Michaela Barnetta. Ale też jak w soczewce skupiają się w nim szanse i bariery, przed którymi stoją Sarah, Andraya i Mack, transpłciowe amerykańskie nastolatki. Sarah i Andraya chcą sportowo rywalizować z kobietami, Mack – zmierzyć się w zapasach z mężczyznami. Mistrzowstwo Teksasu nie będzie miało dla niego słodkiego smaku zwycięstwa – jego rywalki nie miały przecież szans, a fala hejtu, z jaką musiał się zmierzyć, mogłaby złamać niejednego ambitnego sportowca. Reguły gry różnią się między stanami i uczelniami, tak jak pełny kontrastów jest cały społeczny społeczny odbiór młodych liderów zmiany, o których opowiada Barnett – od wspomnianego bezpardonowego hejtu do solidarności i wsparcia. “Reguły gry” to dokument otwarcie zaangażowany, swoją siłę oddziaływania zawdzięczający dynamicznej realizacji i bezbłędnie wybranej retorycznej strategii – trudno wyobrazić sobie bardziej przekonujących rzeczników sprawy niż Sarah, Andraya i Mack, których codziennym zmaganiom możemy tu kibicować. Wiedząc, że gra naprawdę toczy się o to, jak będzie wyglądało ich życie.

 

PROJEKCJE
Kino Muranów Sala Zbyszek
8.12 / 20:30
Kinoteka Sala 4
9.12 / 18:00
Debata po projekcji